همه ساله اخبار حیرت آوری از کسانی که به طلسم، سرکتاب باز کردن، فالگیری و کف‌بینی، رمالی، جادوگری و غیب گویی، اسپند، مهره مار، نحوست یا شگون اعداد، زدن ضربه به تخته برای رد بلا، خوش یُمنی نعل اسب و نحوست گربه سیاه، صبر کردن پس از عطسه، خواص سنگ ماه تولد، دعانویسی و … باور دارند، منتشر می‌شود!
شیادان و سودجویان، تاجران برنامه‌های فریب عمومی هستند و عواید زیادی از ناآگاهی توده‌های مردم به دست می‌آورند. با مراجعه‌ای کوتاه به انواع سایت‌ها و مجلات زرد و حتی خانوادگی و اجتماعی، می‌توان ده‌ها نمونه از ابزار و آلات و انواع فال‌ها را مشاهده نمود.
نرم‌افزارهای آموزش این نوع فالگیری‌ها و ابزارهای مرتبط با آن به قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسد و آمارهای منتشر شده در این زمینه از اقبال عمومی رو به گسترش به موهوماتی نظیر فال تاروت و فال تیله و قهوه و نخود، و مراجعه به فالگیران و شیادان حکایت دارد.
آقای دکتر عرفان کسرایی، فارغ التحصیل فلسفه علم و از مروجان و روزنامه نگاران علمی کشور، در کتاب «فهم عمومی از علم و تکنولوژی» تلاش کرده است با ترویج روشمند دانش عمومی، حقه‌های رمالان و شیادان را برملا کرده و نیرنگ و فریب آنان را افشا نمایند.

با کلیک روی این لینک، می توانید کتاب را دانلود نمایید (۱۳۵ صفحه/ ۲٫۷۱ مگابایت)

فهم عمومی از علم و تکنولوژی-عرفان کسرایی

فهم عمومی از علم و تکنولوژی-عرفان کسرایی

لینک این صفحه جهت استفاده در وبسایت/وبلاگ خود: http://blog.ehsanmehrjoo.ir/?p=232

این مطلب را به اشتراک بگذارید